Çok değerli TSRM üyeleri, üreme alanında birçok farklı konumda hizmet veren bilim insanları,doktorlar,biyologlar,hemşireler ve endüstrinin kıymetli temsilcileri,

Derneğimizin 17. yılında 9. kongremizi gerçekleştiriyoruz. Alışageldiğimiz gibi bu kongremizi de güzel Antalya’da Susesi Hotel Kongre Merkezi’nde 4-8 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştiriyoruz. Aynı kalite ve güzellikte olan Susesi ve Ela Quality otelleri yan yana konumları ve yüksek kaliteleri ile tüm katılımcılara hizmet vermeleri için seçildi.

Geçen kongremizin çok olumlu akisleri ve beklenin de üzerinde ulusal ve uluslararası katılım göstermesi bizi hem gururlandırdı hem de çıtamızı daha da yükseltti. Bu bilinçle çok erken sayılabilecek bir kararla kongre firmamız belirlendi ve hazırlıklara süratle başlandı. 

Bu kongremizde de çok sevilen, üst düzey kurslar, paneller, eğitim modülleri, “pros cons“ oturumları olacağı gibi uluslararası derneklerin ve dünyanın dört bir tarafından gelecek çok üst düzey bir akademik grubun sunumlarını da bir arada görme şansına erişeceğiz. Bize daima en üst düzeyde destek olan endüstrinin de uydu sempozyumları, ürün sunumları ile kongremizi zenginleştirecekleri de kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımızda duruyor.

Son kongremizde ülkemizde alanındaki en yüksek bilimsel ödül ve desteği veren derneğimiz bu sefer de aynı uygulamayı daha da fazlasıyla gerçekleştirme arzusunda. Asistanlarımız, doktora ve yüksek lisans öğrencilerimiz, hemşirelerimize çok sayıda burs sağladık sağlamaya devam edeceğiz.

Yönetim kurulumuz, danışma kurulumuz ve derneğimizin tüm kurullarında görev yapan ülkemizin değerli bilim insanları adına sizleri bu geleneksel bilim festivaline davet ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

 

TSRM Başkanı

Prof.  Dr. Ahmet Zeki Işık